MATEMATIČKO NATJECANJE "KLOKAN BEZ GRANICA"

16.03.2023. 00:07

I ove su školske godine naši učenici sudjelovali na međunarodnom matematičkom natjecanju Klokan. Natjecanje je održano u četvrtak 16. ožujka u područnoj i matičnoj školi a sudjelovali su zainteresirani učenici razredne i predmetne nastave, njih 51. Za provedbu je bila zadužena učiteljica matematike Sanja Vujnović a od velike su joj pomoći bile učiteljice razredne nastave i učiteljica matematike koje su nadzirale učenike.

Natjecanje se uspješno provodi i organizira i zahvaljujući međunarodnoj udruzi “Klokan bez granica” koja okuplja predstavnike u više od 80 država svijeta. Osim popularizacije matematike i poticanja zanimanja za prirodne znanosti, zadaća udruge je i organizacija natjecanja “Matematički klokan” te poticanje učenika na bavljenje matematikom izvan redovitih školskih programa.

Rezultate natjecanja i uspjeh naših učenika saznat ćemo kroz mjesec dana.

Fotografirala: Dubravka Nemet

Izvijestila: Vlasta Stubičar

Arhiva vijesti